Hrať za Bayern Mníchov a ešte v tejto jeho úžasnej ére pod Hansim Flickom je snom nejedného futbalistu. Ibaže je rozdielom byť v Bayerne a reálne aj nastupovať na zápasy. Pochopil to aj vychádzajúci nemecký talent, ktorý chce teraz z klubu utiecť.

Hovorilo sa o ňom ako o budúcej brankárskej jednotke nemeckej reprezentácie a o mimoriadne sľubnom talente. Gólman Alexander Nübel na seba upozornil ešte v drese Schalke, kde podával famózne výkony, čo neušlo mníchovskému veľkoklubu. A tak v lete 2020 prestúpil po skončení zmluvy v Gelsenkirchene úplne zadarmo do Bayernu. Lenže tam je neotrasiteľnou brankárskou jednotkou Manuel Neuer a tak Nübel vysedáva na lavičke.

To sa mu samozrejme nepáči, čo vysvetľoval aj jeho agent. Ten je s vedením Bayernu v neustálom kontakte a žiada klub o prepustenie na hosťovanie. To by malo trvať dva roky. Lenže vedenie Bayernu akosi nespolupracuje a chce, aby sa ich brankárska dvojka, s ktorou rátajú ako s budúcou jednotkou v bráne, rozvíjala u nich doma v Nemecku.

Záujem o Nübela javí predovšetkým AS Monako a bližšie nekonkretizované nemecké kluby. No najskôr je však potrebné vypýtať si povolenie od generality Bayernu, čo zatiaľ vyzerá byť v nedohľadne. 24-ročný rodák z Paderbornu odchytal v tejto sezóne len 3 zápasy, v ktorých inkasoval dva góly.

nubel

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter