Hrať proti bývalému klubu, obzvlášť takému, v ktorého štruktúrach vyrastáte, je vždy niečo špeciálne. Niekomu sa roztrasú kolená, iných pohltí nostalgia. Ani jedno sa ale neprejavilo na výkone futbalistu, ktorý patril dvanásť rokov Tottenhamu.

23-ročný ofenzivny univerzál Marcus Edwards sa stal v zápase 2. kola skupinovej fázy Ligy majstrov medzi Sportingom a Tottenhamom hráčom zápasu. Síce nestrelil pri nečakanej, no zaslúženej výhre 2:0 gól a ani neasistoval, jeho ofenzívne výpady a spôsob, akým si počínal, mu i tak túto cenu priniesli.

Edwards pritom Tottenhamu patril v rokoch 2007-2019, v septembri 2019 odišiel ako voľný hráč do portugalského Guimaresu. Tam mu v júni 2022 končila zmluva a Sporting ho v januári kúpil za „akčných“ 7,5 milióna eur. Zároveň mu v Lisabone pridali do zmluvy výstupnú klauzulu 60 miliónov eur.

Tottenham si ale ešte v roku 2019 dojednal s Guimaresom, ktorý mu dal 10-miliónovú výkupnú klauzulu, že ho môže za polovicu vykúpiť späť. A táto klauzula sa preniesla podľa britských médií aj do nového pôsobiska. Akurát, že teraz je polovica klauzuly už 30 miliónov eur.

„Jedného dňa by som sa chcel vrátiť do Premier League, no uvidíme, ako bude pokračovať moja kariéra. Sústredím sa hlavne na to, aby som podával dobré výkony. Bolo úžasné stretnúť sa so známymi tvárami, a to dokonca na pôde Ligy majstrov,“ povedal po zápase v rozhovore Edwards, ktorého anglické médiá okamžite začali po tom, ako jeho výkon ocenil aj Conte, spájať s návratom do Tottenhamu. V portugalských kluboch za tri roky odohral dovedna 124 duelov a nich si pripísal 26 gólov a 20 asistencií.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @marcusedwards10

Zdroj: Dailymail | Foto: Instagram/Marcusedwards28