Futbalové osudy sú často nevyspytateľné a v súčasnosti, keď len u málokoho platí, že by vydržal celú kariéru v jedinom klube, obzvlášť. Taktiež platí, že behom pár týždňov sa vám môže zmeniť život. A tak sa stane, ak všetko klapne, aj v prípade 28-ročného francúzskeho brankára Alphonsa Areolu.

Ten patrí už od roku 2006, keď bol ešte v žiackom veku, slávnemu PSG. Prešiel jeho akadémiou, chytal za jeho B-tím, no 107 krát sa postavil medzi tri žrde i v Áčku. Okrem toho hosťoval aj v Reale Madrid, z menej slávnych klubov vo Villarreale, no aj Lense a Bastii. Sezónu 2020/21 strávil v Premier League, kde bol jednotkou vo Fulhame. Chrbát mu kryl náš Marek Rodák.

Fulham zostúpil, no Areola sa pochopiteľne vrátil do PSG. Tam je však jednotkou Navas a všetko nasvedčuje tomu, že klub získa i Donnarummu. Mať tak na lavičke ešte aj Areolu, by bolo pomerne zbytočné, navyše, nie je to ten typ brankára, ktorý by rád vysedával.

Najnovšie sa hovorí o tom, že medzi jeho agentom a iným londýnskym celkom prebiehajú jednania. Areola by sa mohol presunúť do West Hamu. Ten v uplynulom ročníku za sebou zanechal v Premier League aj Tottenham, Arsenal či Everton, a teda, vďaka 6. priečke si zaistil účasť v Európkej lige.

Po novom to znamená rovno jej skupinovú fázu. A niečo také sa „kladivárom“ ešte nikdy nepodarilo. V rokoch 2015 a 2016 vypadli v predkolách, rovnako ako v roku 2006 v Pohári UEFA. Najväčšie úspechy dosiahol v dávnejšej minulosti West Ham vrámci Poháru víťazov pohárov, no ten sa hrával K.O. systémom. Ak by teda Areola naozaj zamieril do tohoto klubu a vytlačil veterána Fabianskeho, stal by sa vôbec prvým brankárom v histórii West Hamu United, ktorý by si zachytal v skupinovej fáze na európskej scéne.

souček

Zdroj: Transfermarketweb.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter