Zlatana Ibrahimovića netreba futbalovým priaznivcom nijako zvlášť predstavovať. 39-ročný rodák z Malmö je skutočnou gólovou mašinou, čo dokazuje aj v takomto pokročilom veku v AC Miláno. Aj v reprezentácií bol pravým gólovým lídrom; v 116 reprezentačných zápasoch strelil úchvatných 62 gólov.

Švédi však hľadajú jeho nástupcu, no zdá sa, že už pár rokov vkladajú svoju nádej do sľubného mladíka. Útočník Alexander Isak je už 4 roky považovaný za talentovaného strelca. V januári 2017 si ho vyhliadol Dortmund, ktorý zaplatil AIK Štokholmu 8,6 milióna eur. V Nemecku ukázal Isak svoje silné stránky a zapracoval na nich, no 1,9-metra vysoký hrotový útočník nebol trénermi Borussie nasadzovaný do väčšej porcie zápasov. A tak sa v lete 2019 pobral za 6,5 milióna eur do Realu Sociedad, kde mal lepšie vyhliadky na pravidelnú zápasovú prax.

isak

Už v prvej sezóne sa chopil svojej šance a s výnimkou jedného duelu, naskočil do všetkých 37 ligových zápasov. Zaznamenal 9 gólov a 1 asistenciu. Nie zle na premiérovú sezónu v Španielsku. V tejto sezóne však Isak, ktorý má korene v Eritrey, gólovo explodoval. V 20 zápasoch nasúkal už 12 gólov a prihral na dva presné zásahy. Okamžite si vyslúžil pozornosť väčších veľkoklubov. V Španielsku sa povráva, že pre Barcelonu by to mal byť dlhodobý prestupový cieľ.

Zmluvu má Isak na Anoete do roku 2024, no väčším či menším problémom sa zdá byť jeho výstupná klauzula. Tá je nastavená na 70 miliónov eur, čo znamená, že Sociedad si veľmi dobre uvedomuje jeho kvalitu aj potenciálne sľubný zárobok. Veru, ak bude Švéd naďalej gólovo žiariť, veľkého transferu sa s istotou dočká. Momentálne má trhovú hodnotu na úrovni 22 miliónov eur, no tá bude ešte s určitosťou rásť. O Isakovi budeme v budúcnosti ešte počuť.

Zdroj: Football-espana.net, Transfermarkt.com | Foto: Twitter