Naši hokejoví reprezentanti zostali síce veľmi sklamaní po prehre s favorizovanými Švédmi, ale celkový dojem z nášho výkonu bol viac ako len dobrý. Pred samotným zápasom by ani ten najväčší optimista nepredpokladal, že Slováci sa pobijú o víťazstvo s jedným z najväčších favoritov hokejového šampionátu v Dánsku. Dokážu takéto výkony zopakovať aj v ďalších zápasoch alebo to bola iba zhoda náhod?

Už dávno každý vie, že našim hokejistom sedí v zápasoch rola outsidera. Nie sú pod takým enormným tlakom, hrajú zo zabezpečenej obrany a vyrážajú do rýchlych protiútokov. Rovnako to bolo aj v zápase so Švédmi, hoci počas zápasu mali viac z hry úradujúci majstri sveta a naši hokejisti sa neraz ocitli “v úzkych”. Aj napriek dvojgólovému manku sa našim podarilo vyrovnať a dotiahnuť zápas do predĺženia. Už samotný získaný bod bol pre nás výhrou, avšak Slováci siahali po ďalšom, lebo v predĺžení mali paradoxne oni viac z hry a nechýbalo veľa, aby došlo k veľkému prekvapeniu na úkor favorita.

Ťažko povedať, čo stálo za zlepšeným výkonom našich hokejistov, lebo keď si to porovnáme so zápasom proti Švajčiarom, tak sa nám ani nechce veriť, že na klzisku boli tí istí hokejisti s tými istými menovkami na dresoch. Každopádne Slovákov zrejme najviac motivoval samotný švédsky tím. Alebo žeby za tým boli nejaké neznáme a nezverejnené konflikty medzi hráčmi a trénerom, či nebodaj to bola otázka peňazí? Nie je predsa žiadnym tajomstvom, že financie v našom hokeji vždy zohrávali veľkú rolu a budú ju aj stále zohrávať…

Pokiaľ chcú naši chlapci pomýšľať na postup do štvrťfinále, musia rovnaký výkon podať aj proti Rusom a Bielorusom. Tento fakt si zrejme uvedomuje každý jeden hráč a určite spraví maximum pre úspech celého mužstva. Ich podporou budú hlasivky našich najvernejších fanúšikov. Slovensko do toho!!! 

Slovensko 3:4 pp Švédsko zostrih zápasu

Foto: Facebook | Video: Streamable.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

MiroS
V živote som sa chcel venovať hádam všetkému, ale najviac ma lákalo pracovať v masmédiách alebo v žurnalistike. Next media group mi poskytla takúto šancu, tak sa ju pokúsim čo najlepšie uchopiť a nesklamať hlavne samého seba.