Slovenský futbal má napriek tomu, že zo strany fanúšikov často počuť (i oprávnenú) kritiku, stále dostatok talentovaných hráčov. Avšak, nie každý padne do oka napríklad reprezentačnému trénerovi, čo je aj prípad 22-ročného rodáka z Levíc, ktorý sa veľmi dobre ujal novej výzvy.

Počuli ste už o slovenskom futbalistovi, ktorý sa volá Christián Herc? Možno áno, veď v mládežníckych výberoch odohral za našu krajinu 23 duelov a strelil v nich 5 gólov. Na pozvánku do A-tímu ale zatiaľ čaká márne. Tam dostávajú aj pod Štefanom Tarkovičom, pochopiteľne, prednosť hráči ako Juraj Kucka, Marek Hamšík, Stanislav Lobotka, Ondrej Duda či Patrik Hrošovský.

Christián Herc by si ale minimálne pozornosť zaslúžil. Už ako 15-ročný mieril z Nitry do akadémie Wolverhamptonu, ktorého štruktúru definitívne „opustil“ až v júli 2021. Medzitým hosťoval napríklad vo Viktorii Plzeň či DAC Dunajskej Strede. Avšak, za B-tím Wolves odohral v Premier League 2 cez tridsať duelov, akurát do Áčka sa neprepracoval, keďže to zažívalo veľmi dobré obdobie medzi anglickou elitou.

Kde je ale teraz a ako sa mu darí?

Christián celú uplynulú sezónu hosťoval v drese českého ligistu z Karvinej a teraz je z neho kmeňový hráč staronového učastníka najvyššej švajčiarskej ligy. Hrá totižto za Grasshopper Zurich. Prijal teda „vyźvu“ a zamieril trošku do neznáma, veď napríklad je jediným Slovákom v tejto súťaži. No hanbu veru nerobí, skôr naopak.

Zatiaľ naskočil do všetkých šiestich ligových duelov a v každom odohral najmenej 88 minút. Je teda stabilnou súčasťou zostavy. Na ihrisku bol aj pri remíze proti YB Bernu, ktorý vyradil Slovan v predkole LM alebo v jej skupinovej fáze porazil Man Utd!

Navyše, po 6. kole má na konte už gól a dve asistencie, a teda, podieľal sa na 50% gólov svojho zamestnávateľa. Skvelá vizitka, avšak bude dôležité nepoľaviť, a kto vie, možno už na jar 2022 dostane i pozvánku do seniorskej reprezentácie!

Herc strelil jediný gól svojho tímu pri remíze 1:1 s Luzernom

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter