Londýnska Chelsea nedokázala v sezóne 2017/18 nadviazať na triumf v Premier League a všetko dokonca nasvedčuje tomu, že sa ani len nekvalifikuje do Ligy majstrov. Napriek tomu fanúšikovia “The Blues” majú aspoň nejaký dôvod na radosť.

Chelsea má šancu vyhrať FA Cup, veď vďaka výhre nad Southamptonom je už vo finále. V ňom sa v sobotu 19. mája od 18:15 Conteho partia stretne s Manchestrom United vedeným José Mourinhom.

Jeden FA Cup však v nedeľu 30. apríla Chelsea opanovala. Už po piatykrát v rade sa totižto tento tím stal víťazom FA Youth Cup, teda mládežníckej obdoby najstaršej súťaže sveta. Hrať ju môžu len futbalisti, ktorých vek k 31. augustu danej sezóny neprekročil 18 rokov. V sezóne 2017/18 ju Chelsea ovládla jednoznačne, keď Arsenal po úvodnej finálovej výhre 4:0 zdolala v odvete 3:1.

Chelsea sa tak stala prvým tímom od roku 1957, ktorý vyhral súťaž päťkrát v rade. Vtedy sa to podarilo Manchestru United. Otázkou ostáva, koľko mladých hráčov sa zapracuje do prvého tímu. Najväčšími nádejami sú 18-ročný útočník Callum Hudson-Odoi či rovnako starý obranca Dujon Sterling. Obaja už dostali príležitosť aj pod vedením Conteho, presadiť sa im natrvalo ale zatiaľ nepodarilo.

Callum Hodson-Odoi

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.