Na nepríjemnosti spojené s ochorením Covid-19 varuje aj zlatý medailista v plávaní na 100 m prsia z Olympijských hier v Londýne 2012. Cameron van der Burgh totiž sám absolvoval boj s koronavírusom.

„Bojoval som s Covid-19 14 dní. Ide o najhorší vírus, aký som kedy mal. To všetko napriek tomu, že nepatrím do rizikovej skupiny ľudí, žil som zdravo a som nefajčiar so silnými pľúcami. Vysoké teploty síce u mňa odzneli, avšak stále ma trápi chronický kašeľ a veľká únava, ktorých sa neviem zbaviť. Na hodiny ma dokáže vyčerpať každá fyzická aktivita, napríklad aj chôdza,“ opisuje svoje skúsenosti 31-ročný rodák z Juhoafrickej republiky.

Bývalý profesionálny športovec zároveň apeloval na vrcholných predstaviteľov športu, aby sa dohodli a odložení Olympijských hier, ktoré sa majú uskutočniť toto leto v Tokiu. Kým totiž bude možnosť uskutočnenia OH v pôvodnom termíne, tak sa na ne budú športovci naďalej napriek riziku pripravovať a hrozí im nákaza. Koronavírus poďla neho totiž nie je žiadna sranda.

Zdroj: Bbc.com | Foto: Twitter, Pixabay.com