Pandémia spôsobená šírením sa ochorenia Covid-19 má veľký dopad na šport hlavne po ekonomickej stránke. Avšak, mnohých športovcoch zasiahla aj po tej zdravotnej. Takto ťažko prežíva ochorenie hokejista Ján Brejčák.

Množstvo ľudí má síce ľahší priebeh choroby, avšak tú preto určite nemožno podceňovať. Takmer 100 kilogramový vytrénovaný športovec pre Hokejovysvet.sk priznal, že sa zrazu ráno zobudil a okrem bolesti hlavy cítil aj strašný tlak na hrudníku. Okrem toho bol absolútne vyčerpaný. Ihneď zašiel k lekárke, tá ho poslala na testovanie a výsledok bol pozitívny.

Pre Hokejovysvet.sk ďalej povedal, že najhoršie na celej veci je to zúfalstvo, pretože nevie čo ďalej. Povedali mu, že sa má liečiť ako pri chrípke a v prípade zhoršenia kontaktovať lekára. Rodák z Popradu následne stratil aj čuch a chuť a sám povedal, že skúšal soľ a čokoládu a ani jedna z týchto ingrediencií mu zrazu nič nehovorila. Bolesť na hrudi mu príde neznesiteľná a to spoločne s celkovou slabosťou, ktorú cíti. Aj preto by chcel apelovať na ľudí, aby dodržiavali nariadené opatrenia a nebrali koronavírus na ľahkú váhu. Dokonca sa Brejčák vyjadril, že by podľa neho mala byť slovenská najvyššia hokejová súťaž aspoň na čas prerušená. Súhlasíte?

Zdroj: Hokejovysvet.skFoto: Instagram/jan.brejcak.fp