O jeho prestupe sa vo veľkom špekulovalo už počas leta 2017 a záujem hlásili tie najväčšie anglické kluby. Dlho bol spájaný predovšetkým s Liverpoolom. Prestupová sága pokračuje ďalej a naberá na obrátkach, pretože Virgil van Dijk podal údajne oficiálnu žiadosť o prestup!

Virgil van Dijk je 26-ročný holandský obranca, ktorý od 1.septembra 2015 patrí anglickému Southamptonu. Predtým obliekal dresy Celticu či Groningenu. Už v lete 2017 mal zmeniť pôsobisko, pričom sa o neho zaujímali tie najväčšie kluby Premier League. Defenzívny futbalista bol dokonca označovaný za najžiadanejšieho dostupného hráča v rámci anglickej súťaže spolu so Sánchezom

V lete Southampton neopustil, ale v januári 2018 sa zrejme už sťahovať bude. Virgil van Dijk totiž podľa posledných informácií podal oficiálnu žiadosť o prestup. Klub zareagoval okamžite a jeho cenu stanovil na 70 miliónov libier, čo je 79 miliónov eur. Ak niektorý z veľkých anglických klubov bude ochotný zaplatiť túto čiastku, Holanďan sa stane najdrahším obrancom futbalovej histórie.

Virgil Van Dijk

Tým je momentálne francúzsky obranca Benjamin Mendy, ktorý v lete 2017 prestupoval do Manchestru City z AS Monaco za 52 miliónov libier a teda 57,5 milióna eur. Na rekord v podobe najdrahšieho obrancu sveta si však “brúsi zuby” aj Slovák Milan Škriniar z Interu Miláno, o ktorého má eminentný záujem Guardiolov Manchester City.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter, YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D