Nie každý nákup je vydarený, no ak je hráč pridrahý, čaká sa od neho niekedy až priveľa. Bývalé vedenie Barcelony na čele s exprezidentom Josepom Bartomeuom spáchalo hneď niekoľko kontroverzných nákupov. Na jeden z nich doplatil šikovný technik.

Hviezdny špecialista na štandardné situácie uviazol na lavičke, Ronald Koeman ho využíval len ako streidajúceho hráča. Miralem Pjanić v Barcelone trpí. Bosniak sa pred rokom stal súčasťou prazvláštnej výmeny hráčov medzi Juventusom a Barcelonou, keď odišiel do Katalánska namiesto Arthura za čiastku 60 miliónov eur. Pjanić odohral v drese Blaugranas 1295 minút, no tie môžu byť pre neho posledné. Zrejme by si to aj sám želal.

Vedenie Barcelony sa v tomto lete rozhodlo zbavovať nadbytočných hráčov, ku ktorým bezpochyby patrí aj reprezentant Bosny a Hercegoviny. 28-ročný záložník je na prestupovej listine, údajne mu Barca bude chcieť čo najjednoduchšie a najrýchlejšie vybaviť prestup inde. Záujem hlásia hneď dva kluby, ide o dvoch gigantov zo Serie A.

Jedným z nich je Pjanićov bývalý klub Juventus, druhým by mal byť Inter Miláno. Rýchly prestup by bol pre všetky strany len a len vítaný, preto je šanca, že Pjanić zotrvá v Barcelone aj po tomto prestupovom lete viac ako mizivá. Jeho trhová hodnota dosiahla v Juventuse najvyššiu úroveň 70 miliónov eur, dnes je to len chabých 20 miliónov eur. Obrovský prepad.

Zdroj: Kicker.de, Transfermarkt.com | Foto: Twitter