Ak sa nič nezmení kvôli pandémií koronavírusu, tak sa tento rok veru bude načo pozerať. Slovenskú futbalovú reprezentáciu totiž čakájú kvalifikačné boje o účasť na MS 2022 a zverenci trénera Štefana Tarkoviča sa predstavia aj na ME 2020. Zdá sa však, že tréner bude musieť popasovať aj s problémamy, ktoré ho čakajú pri výbere zostavy.

 

Brankári

Nie tak dávno to bol azda najkvalitnejšie obsadený post v našej reprezentácií. Martin Dúbravka chytal pravidelne Premier League, Marek Rodák Championship (2. anglická liga) a vo skvelej forme a pohode bol Dominik Greif v Slovane Bratislava. Situácia sa však zmenila a Dúbravka s Rodákom sú posledné mesiace len medzi náhradníkmi. Greifovi zasa na poslednú chvíľu nevyšiel presun do RCD Mallorca a kto vie, ako sa to odzrkadlí na jeho výkonoch a mentálnej pohode.

Marek Rodák
Marek Rodák

Hrotový útočník

Tvrdé útočné kladivo v podobe Adama Nemca nemáme. Štefan Tarkovič sa tak pravdepodobne bude musieť spoľahnúť na mladé pušky, ktorými sú Róbert Boženík a Dávid Strelec. Bývalého útočníka Žiliny však ešte nedávno trápilo zranenie a kto vie, v akej forme sa bude prezentovať, respektíve aká bude jeho situácia v klube. 19-ročný Dávid Strelec má síce skvelú formu, avšak chýbajú mu reprezentačné skúsenosti medzi seniormi a povedzme si na rovinu, aj zápasy v náročnejšej ligovej súťaži.

1 na 1 (Dribling)

Miroslav Stoch a Vladimír Weiss mladší svojho času predstavovali nebezpečenstvo pre každého súpera Slovákov. Aktuálne sa však obaja nepotácajú s najlepšou formou a Stoch bol viac ako pol roka bez klubu. Je tu ešte mladík Tomáš Suslov, avšak od neho nemožno čakať, aby bol v 18-ich rokoch ťahúňom mužstva v náročných kvalifikačných dueloch.

Stanislav Lobotka

Počas pôsobenia v Celta Vigo patril medzi našich najlepších. Slovensko si veru nemôže dovoliť prísť o hráča jeho kvalít. Aktuálne, však väčšinu času presedí na lavičke SSC Neapol a tieto jeho herné výpadky sa podpísali aj pod posledné výkony v reprezentačnom drese a zdá sa, že aj pod jeho fyzickú kondíciu. Ak sa situácia nijako nezmení, bude musieť tréner Štefan Tarkovič vážne uvažovať, či ho vôbec povolá na najbližší reprezentačný zraz.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Facebook/Slovenský futbalový zväz