Ronaldinho patrí medzi futbalistov, ktorých snáď ani nie je možné nemať rád. Hoci Barcelonu opustil predčasne, jeho genialita a neuveriteľné triky ostali fanúšikom v pamäti dodnes. Medzi najnezabudnuteľnejšie okamihy patria nepochybne aj tie z 19. novembra 2005.

Barcelona vtedy zvíťazila na štadióne Santiaga Bernabéua 0:3, rovnako ako v tejto sezóne. Úvodný gól stretnutia zaznamenal vtedy v 14. minúte kamerunský kanonier Samuel Eto´o, zvyšné dva pridal práve brazílsky loptový virtuóz.

V 58. a 77. minúte predviedol dva excelentné prieniky z ľavej strany a z defenzívy Realu Madrid, na čele s Ikerom Casillasom v bráne, urobil len štatistov. Zo súčasných hráčov si z pozície priamych aktérov tento zápas pamätajú Sergio Ramos, Lionel Messi a Andrés Iniesta, no i tréner Zinedine Zidane.

Góly Ronaldinha v El Clásicu v roku 2005

Foto: Twitter | Video: Streamable.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.