Toto snáď nie je možné. Na to, čo fanúšikom ponúkli aktéri zápasu tretieho kola prestížneho Indian Wells, budú všetci dlho spomínať. A hlavne Tomáš Berdych a Yoshihito Nishioka!

Česká stálica svetového tenisu a aktuálna trinástka svetového rebríčka vstupovala do zápasu ako jasný favorit, aj keď 21-ročného Japonca hrajúceho svoj najlepší tenis nebolo možné podceniť. Berdych však vstúpil do zápasu sebavedomo a Japonca valcoval. Prvý set vyhral za pol hodinu 6:1 a po necelej hodine šiel Berdych za stavu 6:1 a 5:2 podávať na víťazstvo v zápase. Pri svojom podaní viedol 30:15 a bol dve loptičky od výhry…

Keď tu zrazu Japonec ožil. Po prvýkrát v zápase prelomil Čechovi podanie a následne vyhral svoje. Bolo 5:4. Berdych šiel opäť podávať na víťazstvo, no situácia sa opakovala, aj keď dokonca s jednym matchballom Berdycha. Aktéri sa dostali napokon do skrátenej hry, v ktorej rozhodlo jediné stratené podanie. Netreba hádať, kto ho stratil. Berdych. No a tretí set začal divoko. Hneď prvé tri gamy skončili stratenými podaniami. Japonec viedol 2:1. No a keďže do konca zápasu už prebitie podania neprišlo, japonský tenista vyhral set a tým aj zápas.

Ani blázon by po necelej hodine za stavu 6:1,5:2 a 30:15 pri Berdychovom podani nepovedal, že po dva a pol hodine sa z výhry 6:1, 6:7 a 4:6 bude radovať svetová sedemdesiatka z Japonska!

Zdroj: Evysledky.com | Foto: YouTube