Po tom, ako sa rozhodlo, že Villarreal a Chelsea ovládli pohárovú Európu v sezóne 2020/21, je jasných 26 účastníkov budúcej edície milionárskej súťaže. Známi sú rovnako tak i všetci účastníci predkôl. Čo je teda isté a ako by mohla vyzerať jej najsilnejšia možná zostava?

V túto chvíľu je absolútne isté zloženie prvých dvoch košov. V tom najvyššom sú majstri šiestich najlepších európskych líg doplnení o duo víťazov pohárových súťaží, od toho druhého je podstatný klubový koeficient. A keďže žiaden účastník predkôl ho nemá dosť vysoký na to, aby bol nasadený do toho druhého, istá je aj “druhá osmička”.

Ako zrejme viete, kvalifikácia je rozdelená na majstrovskú a nemajstrovskú časť, pričom zo 43 účastníkov tej majstrovskej postúpia do skupinovej fázy štyri celky, o ostávajúce dve miestenky bude bojovať deväť vicemajstrov a “bronzoví” medailisti z Francúzska a Portugalska. A ako teda môže vyzerať úplne najsilnejšie zloženie košom (podľa koeficientov)? Takto!

Najsilnejšie možné zloženie LM UEFA 2021/22:

*** zvýraznení sú istí účastníci skupinovej fázy

1. kôš:

Chelsea
Villarreal
Atlético Madrid
Manchester City
Bayern Mníchov
Inter Miláno
OSC Lille
Sporting

2. kôš:

Real Madrid
FC Barcelona
Juventus
Manchester United
PSG
Liverpool FC
FC Sevilla
Borussia Dortmund

Celkovo najvyšší koeficient má Bayern

3. kôš:

FC Porto
Ajax
Šachtar Doneck
RB Lipsko
RB Salzburg
SL Benfica
Atalanta
Zenit Petrohrad

4. kôš:

Besiktas
Dynamo Kyjev
Dinamo Záhreb
Slavia Praha
Olympiakos
FC Bruggy
AC Miláno
Wolfsburg

Len dodáme, že Besiktas bude v 3. koši, ak jeden z tria Doneck, Salzburg alebo Benfica vypadne v predkolách, Dynamo Kyjev bude v 3. koši, ak vypadnú aspoň dvaja zo spomínanej trojice a FC Bruggy by sa mohli posunúť do 3. koša, ak by sa do hlavnej fázy nedostal nik zo spomínaného tria a navyše ani Dinamo Záhreb, Slavia Praha, Olympiakos a AS Monaco, čo už je pomerne veľká utópia.

A čo sa týka slovenského účastníka, Slovan odštartuje svoju púť v 1. predkole, kde bude nasadeným tímom, v prípade postupu bude v ďalších predkolách už medzi nenasadenými celkami. Ak by sa náhodou predral cez štyri predkolá až do skupinovej fázy, bol by v poslednom štvrtom koši.

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Wikipedia | Foto: Twitter