Už 40-ročná legenda svetového futbalu Gianluigi Buffon stále chytá za Juventus, hoci možno už len do konca aktuálnej sezóny. Sám hráč sa totižto nerozhodol, či po sezóne naozaj skončí alebo nie.

Nech už sa rozhodne akokoľvek, jeho prestup z júla roku 2001 dodnes fascinuje. História futbalu si totižto pamätá všelijaké transfery. Rekordné i celkom bežné, zadarmo i za peniaze, v rámci jednej súťaže či na opačný koniec sveta, dokonca aj medzi Realom Madrid a FC Barcelonou.

Čo bolo, resp. stále je na Buffonovom prestupe z Parmy do Juventusu také zvláštne? Podľa oficiálnych informácií zaňho Juventusu v tom čase zaplatil 52 miliónov eur, s čím sa v tej dobe zaradil na štvrté miesto a dnes je tridsiatym deviatym najdrahším futbalistom histórie. Stále nič zaujímavé. Pozoruhodné je však to, že dodnes je vôbec najdrahším brankárom všetkých čias!

V tom čase pritom najdrahším útočníkom bol 58-miliónový Hernán Crespo a celkovo najdrahším hráčom Zinedine Zidane, za ktorého zaplatil Real Madrid Juventusu menej než 80 miliónov. Pri obrovskej inflácii, ktorá fubal postihla, tieto prestupové čiastky dávno zapadli prachom, stále sa však nenašiel brankár, za ktorého by niekto zaplatil viac. Čo z toho výplyva, ak nie to, že v Turíne museli byť presvedčení o nevšednom potenciále vtedy 23-ročného mladíka.

Zdroj: Sportbible.com, Wikipedia | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.