Hoci v posledných týždňoch sa Cristiano Ronaldo vrátil do streleckej pohody a stal sa dokonca prvým futbalistom v histórii Juventusu, ktorý strelil v desiatich ligových zápasoch v rade aspoň jeden gól, na najproduktívnejších hráčov sa môže len prizerať. Samozrejme, viacerí z nasledovného rebríčka nehrajú v TOP ligách.

Cristiano Ronaldo zaznamenal v prebiehajúcej sezóne na klubovej úrovni už 23 presných zásahov, čo je na 35-ročného futbalistu ohromný výkon. K tomu pridal 3 asistencie, a teda na konte má celkovo 26 “kanadských” bodov. Z futbalistov pôsobiacich v Taliansku je lepší len kanonier Lazia Ciro Immobile.

Ak berieme do úvahy TOP 5 európskych líg, figuruje na 9. mieste, keďže duo Erling Haland a Bruno Fernandes strávili drvivú väčšinu sezóny v iných kluboch a až v januári sa presunuli do Dortmundu resp. Manchestru United.

Pred Cristianom Ronaldom sú aj aktuálny držiteľ Ballon d´Or Lionel Messi, Robert Lewandowski či jeho niekdajší spoluhráči z Realu Madrid Karim Benzema a Ángel di María. Naopak, vyššie ako portugalský kanonier nie je žiadny hráč z Liverpoolu či Manchestru City.

Najproduktívnejší hráči sezóny 2019/20 pôsobiaci v najvyšších európskych súťažiach na klubovej úrovni:

(do úvahy sa berú body z európskych pohárov, domácich líg a pohárov, k 10.02.2020)

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter