MS vo futbale priniesli už desiatky neuveriteľných príbehov, ktoré by snáď nedokázal napísať ani ten najlepší spisovateľ. Jedným z nich bol aj ten z 2. júla 2010, keď Luis Suárez takpovediac zachránil Uruguaj nie úplne čestným spôsobom.

Na šampionáte, ktorého sa zúčastnilo aj Slovensko, sa mohol po prvýkrát v histórii prebojovať africký štát medzi posledné štyri tímy. Ghana, ktorej dres obliekali aj Asamoah Gyan, Sulley Muntari, Kevin-Prince Boateng či John Mensah, vyzvala vo štvrťfinále Uruguaj.

Muntari otvoril v nadstavenom čase prvého polčasu skóre, krátko po zmene strán však odpovedal legendárny Diego Forlán. Zápas tak skončil v riadnom hracom čase 1:1 a tento stav platil aj v 120. minúte. Ghana však dokázala v posledných okamihoch juhoamerický tím pritlačiť a vtedy to prišlo. Luis Suárez zastúpil Musleru na bránkovej čiare dvomi fantastickými reflexívnymi zákrokmi.

Edinson Cavani a Luis Suárez dnes, no obaja boli v zostave už pred ôsmymi rokmi

Ten druhý ho ale stál vylúčenie, keďže ním zachránil Uruguaj od istej skazy rukou. Ghana tak mala v poslednej sekunde možnosť zahrávať pokutový kop a streliť postupový gól. Veľký deň pre Afriku sa ale zmenil na jej plač. Hviezdny Asamoah Gyan totižto nastrelil brvno a následný rozstrel vyhral Uruguaj. Ten však napokon skončil mimo medailových pozícií, keďže nad jeho sily bolo následne Holandsko aj Nemecko.