Slovensko má po rokoch útlmu skutočne množstvo veľmi nádejných hráčov. Všímajú si to aj zámorskí experti. Prvý významnejší rebríček po juniorskom šampionáte vypracoval SMAHT SCOUTING.

Na najvyššom stupienku sa celkom pochopiteľne objavil Connor Bedard, o ktorého pozícii sa zrejme nedá vôbec pochybovať. Nasleduje ho ďalší kanadský center Adam Fantilli. Ten taktiež nechýbal ani na nedávnom šampionáte. TOP 3 uzatvára švedsky útočník Leo Carlsson, ktorý hrá už druhým rokom elitnú domácu súťaž.

Dalibor Dvorský, naša najväčšia draftová nádej, sa pomerne výrazne prepadla. Z prognóz atakujúcich TOP 5 spadol útočník drajúci druhú švédsku ligu na 19. miesto. Potenciál na prvé kolo ale majú aj Alex Čiernik (rovnako hrajúci druhú švédsku ligu) a Ondrej Molnár, ktorý nedávno vymenil Nitru za klub Erie Otters z OHL. Tí figurujú na 27. a 28. mieste.

Veľmi vysoko by mohol byť český útočník Eduard Šalé hrajúci extraligu za Kometu Brno a naši bratia majú v prognóze na prvé kolo aj brankára Michaela Hrabala, ktorý bol podľa tohoto rebríčka jediným brankárom v TOP 32, a teda, medzi adeptami na 1. kolo.

TOP 10 podľa SMAHT SCOUTING

Kráľovský návrat: 17-ročný Bedard a jeho one-man show! (VIDEO)

Zdroj: Eliteprospects | Foto: Instagram (1) (2)