Má síce už 33 rokov a s výnimkou dvoch krátkych nevydarených angažmánov nehral v žiadnom veľkoklube, v aktuálnej sezóne opäť potvrdzuje svoje nesporné kvality a napríklad vrámci La Ligy 2020/21 je najlepším asistentom a štvrtým najproduktívnejším hráčom. A zďaleka nie len tento rok.

Jeho meno je Iago Aspas a možno o ňom tvrdiť, že je legendou Celty Vigo. V klube začal pôsobiť už ako 8-ročný, a teda, prešiel si jej prípravkou, žiackymi i dorasteneckými kategóriami, aby napokon klubu vystrieľal postup do La Ligy a taktiež účasť v Európskej lige.

V roku 2013 zamieril do Liverpool, kde avšak nedostal veľa príležitostí, a zaznamenal zaň jediný gól (aj to v ligovom pohári). Po roku sa vrátil do Španielska, aby strávil jednu sezónu v Seville, no ani tam to nebolo úplne ideálne. Od leta 2015 je tak opäť hráčom Celty Vigo.

V jej drese ale exceluje. V každej zo siedmych sezón vrámci La Ligy zaznamenal dvojciferný počet gólov. Celkovo má na konte za Celtu Vigo v La Lige doteraz 229 štartov a v nich 114 gólov a 39 asistencií. V tejto sezóne sú produktívnejšími v súťaže len Messi, Benzema a Moreno, veď Aspas má bilanciu 13+11.

Čo sa týka reprezentácie, v Španielsku je presadenie sa pochopiteľne veľmi náročné. Na mládežníckej úrovni šancu nedostal, na tej seniorskej naskočil do 18 zápasov a strelil 6 gólov. Naposledy sme ho mohli vidieť v repre drese v júni 2019. Dostane Aspas príležitosť na EURE 2020?

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Transfermarkt.com, Whoscored.com | Foto: twitter