Česko malo vždy skvelých športovcov, no, ako je známe, v našich končinách je v popredí futbal a hokej. V týchto populárnych športoch sa dá aj najlepšie zarobiť. To dokazuje aj rebríček najlepšie platených českých športovcov už skončenej sezóny 2020/21.

V rebríčku nie sú ale tenistky, ktoré si svoje peniaze „musia vyhrať“. Jedná sa len o športovcov so zmluvami. V TOP10 sa nachádza šesť hokejistov a traja futbalisti. Avšak, tí si delia len 2. – 10. pozíciu. Na čele je totižto zástupca basketbalu. Áno, je to tak. Ani hviezdne mená z NHL ako Jakub Voráček, David Pastrňák či David Krejčí (ten sa mimochodom z NHL už pred pár týždňami rozlúčil) nemajú ročný plat 29-ročný Tomáš Satoranský.

Tej je najväčšou osobnosťou skvelej českej generácie, ktorá si zahrala štvrťfinále svetového šampionátu a zúčastnila sa LOH 2021. V sezóne 2020/21 obliekal dres Chicaga Bulls a v prepočte zarábal 8 miliónov eur. V tej nasledujúcej bude pôsobiť v New Orleans Pelicans. Hokejistom kraľoval David Krejčí a futbalistom Patrik Schick.

Zdroj: Facebook/FlashSport | Foto: Twitter