Real Madrid je zrejme najväčším a najslávnejším futbalovým klubom všetkých čias, čo potvrdzuje aj v 21. storočí. Behom neho vyhral šesťkrát Ligy Majstrov UEFA, sedemkrát La Ligu, pridal aj triumfy v ďalších popredných súťažiach. Netreba zabúdať ani na to, že hneď päťkrát prepisovali jeho posily prestupové rekordy.

Dá sa vôbec u takého giganta vytvoriť TOP zostava, čo i len za 21. storočie? No, nie je to jednoduché. Po roku 2000 tu bola fenomenálna hviezdna partia známa aj ako Galactikos, v roku 2009 sa po sérii neúspechov odhodlal rovnaký prezident nakúpiť množstvo fenomenálnych futbalistov a ďalšia výnimočná generácia sa tu zrodila po roku 2013, keď v Madride štyrikrát v rade slávili triumf v Lige Majstrov.

Aj preto je zostavenie najlepšej jedenástky veľmi obtiažne a len ťažko sa dá vybrať taká zostava, ktorá by bola “všetkým po chuti”. My sme sa rozhodli vybrať nasledovnú zostavu a sme zvedaví, ktorých hráčov by ste tam zaradili vy.

Ideálna XI Realu Madrid v 21. storočí podľa nás:

Rezervná XI Realu Madrid v 21. storočí podľa nás:

Ako môžete vidieť, ani v rezervnom tíme nie sú Courtois, Özil, Robben, Beckham, Guti, Higuaín, Kaká, Casemiro či Sneijder. Niektorých sme sem nezaradili kvôli tomu, že boli v Realu prikrátko, iných proste z dôvodu, že ten menoslov veľkých osobností je proste extrémne široký.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Chosen11.com