Anglická Premier League má za sebou kompletných 29 kôl, pričom niektoré tímy majú o jeden duel viac alebo menej. Za titulom sa rúti Manchester City valcujúci všetko, čo mu stojí v ceste, naopak, obavy o pohárovú Európu majú Liverpool FC, Tottenham či Arsenal.

Tabuľke strelcov kraľuje 17-gólové duo Harry Kane & Mohamed Salah, o gól menej má na konte Bruno Fernandes. Bez povšimnutia ale nesmie zostať ani fakt, že Dominic Calvert Lewin dal najviac gólov z hry, a to štrnásť. Kane, ako aj jeho spoluhráč z Tottenhamu Son ich strelili z hry po trinásť. Kane vládne aj najlepším asistentom a tak niet divu, že podľa renomovaného portálu Whosocred.com má vôbec najvyššie hodnotenie zo všetkých hráčov Premier League – 7.78. A kto ďalší je v aktuálnej pomyselnej aktuálnej XI?

Ak by sme mali k dispozícii ešte 9-člennú lavičku, ktorá je v Anglicku aktuálne povolená, sedeli by na nej (podľa priemecných známok) nasledovní futbalisti: brankár Illan Meslier, obrancovia Wesley Fofana, Liam Cooper a Lucas Digne, stredopoliari Ilkay Gundogan, Wilfried Ndidi, krídelníci Sadio Mané a Heung Min Son a hrotový útočník Dominic Calvert Lewin. Mnohé veľké mená tu, ako ste si iste všimli, teda chýbajú.

Zdroj: Whoscored.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Chosen11.com