Dni Mauricia Pochettina na poste trénera Paríž St. Germain sú už dávno zrátané. Nepresvedčivé výkony počas sezóny vyústili do vypadnutia v Lige Majstrov s Realom Madrid, ktoré dalo definitívnu bodku za účinkovaním Argentínčana na trénerskej stoličke.

Od leta by malo vo francúzskom klube dôjsť k veľkej zmene na dôležitej stoličke a vedenie PSG sa už rozhliada po najvhodnejších možnostiach. Spomínali sa najmä mená ako Simeone a Zidane, no prvý menovaný ostáva s určitosťou v Atléticu a Zizou čaká na trénerský post v reprezentácií Francúzska, ktorý má byť jeho snom a prioritou. Paríž tak musí hľadať ďalej, no zdá sa, že jeden reálny kandidát sa u reálne rysuje.

Podľa francúzskeho médiá Le Parisien by mal mať záujem o prácu trénera PSG kouč Antonio Conte. Ten v súčasnosti trénuje Tottenham, no už sa vynárali správy o jeho nie 100%-nom presvedčení zotrvať v Londýne. Pre odchod do Paríža hovorí jasne viacero vecí: Conte by mal neobmedzený balík peňazí na vytúžených hráčov, po čom vždy túžil a čo preferoval a nové posily by skôr zlákal do Francúzska ako do Tottenhamu. Okrem toho by pravidelne hrával Ligu Majstrov a mohol sa tak konečne pokúsiť dobyť túto slávnu trofej.

Taliansky tréner by sa vskutku do Paríža hodil a jeho kvality sú nespochybniteľné, čo dokázal ako v Chelsea, tak v Interi. Pre PSG azda momentálne neexistuje lepší kandidát ako Conte a tak by sa vedenie klubu mohlo usilovať o jeho presvedčenie. Pochettino by zas mohol smerovať späť domov a v Tottenhame by ho pravdepodobne uvítali s otvorenou náručou.

Zdroj: Fussballtransfers.com | Foto: Instagram/psg (1), (2)