Jeden z najuznávnejších trénerov súčasnosti nedávno vyhlásil, ktorý futbalista je podľa neho ten úplne najlepší. V jeho hodnotení samozrejme nechýbalo ani zrovnávanie dvoch veľkých rivalov Lionela Messiho a Cristiana Ronalda.

Niet divu, veď práve títo dvaja hráči ovládajú celé roky všetky ankety. Zlatú loptu nevyhral od roku 2009 nikto iný, pričom argentínsky futbalista v tomto ohľade vedie o jednu trofej. Guardiola však nevylúčil, že by sa tento rok mohlo skóre tohto mikrosúboja vyrovnať, keďže Ronaldo s Realom Madrid dominoval v Lige majstrov aj v domácej súťaži.

To však nič nemení na fakte, že podľa Guardiolu je najlepším futbalistom na svete jeho bývalý zverenec Lionel Messi. “Diskusie o tom, kto je najlepší sú nekonečné a každý má právo na názor. No u mňa jednoznačne vyhráva Messi. Je neuveriteľné, čo dokazuje na ihrisku v každom zápase. Je schopný kľučkovať s loptou prilepenou na nohe a obísť tak aj štyroch súperových hráčov. Fascinujúce na tom však je, s akou ľahkosťou to dokáže. Keď ho sledujete, vyzerá to ako hračka. Nik iný nedokáže s takým prehľadom a ľahkosťou riešiť situácie,” povedal Guardiola, ktorý je evidentne čerstvým tridsiatnikom absolútne fascinovaný.

Argentínsky útočník hral pod vedením španielskeho kouča v drese Barcelony v rokoch 2008-2012, pričom za túto dobu získala Barcelona neskutočných štrnásť trofejí.

Zdroj: givemesport.com | Foto: Twitter