Jeden z najuznávnejších trénerov súčasnosti nedávno vyhlásil, ktorý futbalista je podľa neho ten úplne najlepší. V jeho hodnotení samozrejme nechýbalo ani zrovnávanie dvoch veľkých rivalov Lionela Messiho a Cristiana Ronalda.

Niet divu, veď práve títo dvaja hráči ovládajú celé roky všetky ankety. Zlatú loptu nevyhral od roku 2009 nikto iný, pričom argentínsky aj portugalský futbalista majú na konte rovnaký počet týchto ocenení.

To však nič nemení na fakte, že podľa Guardiolu je najlepším futbalistom na svete jeho bývalý zverenec Lionel Messi. “Diskusie o tom, kto je najlepší sú nekonečné a každý má právo na názor. No u mňa jednoznačne vyhráva Messi. Je neuveriteľné, čo dokazuje na ihrisku v každom zápase. Je schopný kľučkovať s loptou prilepenou na nohe a obísť tak aj štyroch súperových hráčov. Fascinujúce na tom však je, s akou ľahkosťou to dokáže. Keď ho sledujete, vyzerá to ako hračka. Nik iný nedokáže s takým prehľadom a ľahkosťou riešiť situácie,” povedal Guardiola, ktorý je evidentne svojím bývalým zverencom fascinovaný.

Argentínsky útočník hral pod vedením španielskeho kouča v drese Barcelony v rokoch 2008-2012, pričom za túto dobu získala Barcelona neskutočných štrnásť trofejí.

Zdroj: givemesport.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.