Majstrovstvá sveta vo futbale začali včera a ani na tomto šampionáte nebude chýbať reprezentácia Islandu. Krajina zo severu Európy si po skvelom závere v kvalifikácii dokonca zaistila priamy postup z prvého miesta, keď za sebou nechala takých velikánov ako Chorvátsko, Ukrajinu či Turecko. Pre Island to tak bude dokonca historicky prvá účasť na svetovom šampionáte. 

Svoju krajinu povedie do bojov o postup kapitán Aron Gunnarsson, ktorý len nedávno slávil so svojim mužstvom postup do Premier League. 29-ročný stredopoliar totižto oblieka dres Cardiffu City. Tradičnému anglickému klubu sa podarilo prebojovať medzi anglickú elitu po štyroch rokoch. Island bude chcieť na MS zopakovať niečo podobné, čo sa im podarilo pred dvomi rokmi na európskom šampionáte vo Francúzsku.

Hráči Islandu sa radujú so svojimi fanúšikmi po postupe nad Anglickom

Tam došiel podceňovaný výber až do štvrťfinále, kde stroskotal na neskoršom finalistovi a tým bolo domáce Francúzsko. Pre malú krajinu to bol ale aj tak obrovský úspech a po turnaji sa práve kapitán výberu Gunnarsson rozhodol spraviť si nové tetovanie. “Už dávno som bol nadšencom tetovania a už predtým som ich mal na sebe niekoľko. Po Majstrovstvách Európy som sa tak rozhodol spraviť niečo jedinečné pre svoju krajinu.”

Treba však uznať, že to jeho doposiaľ najväčšie sa mu skutočne podarilo. “Je to založené na oficiálnom islandskom erbe, no niektoré pôvodné prvky boli nahradené tými mojimi, pretože sú pre mňa špecifické. V skutočnosti ide o osobné tetovanie, ktoré nosím s veľkou pýchou. Môj priateľ strávil pri tejto práci veľa hodín, no keď som videl finálnu verziu tak som bol nadmieru spokojný.”

Aron Gunnarsson a jeho tetovanie

Aron Gunnarsson a jeho tetovanie

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.