Sir Alex Ferguson, podľa mnohých najväčšia osobnosť v dejinách Manchestru United, viedol klub dlhých dvadsaťsedem rokov. Získal s ním trinásť titulov v Premier League a ďalšie veľké trofeje. Taktiež sa mu podarilo podpísať množstvo fenomenálnych futbalistov.

Niekdajší prezident Leedsu United Martin Edwards zrejme nikdy nezabudne na telefonát z 25. novembra 1992. Paradoxne, bol to on, kto vytočil číslo Alexa Fergusona. Edwards sa chcel informovať, či je Manchester United ochotný predať Denisa Irwina, jedného z najlepších full-backov tej doby.

Odpoveď bola záporná a netreba sa tomu čudovať. Angličan odohral za celok z Old Trafford v rokoch 1990-2002 celkovo 529 stretnutí. Alex Ferguson ale tento hovor využil vo svoj prospech a opýtal sa, či by bol Leeds ochotný pustiť kontroverzného útočníka Erica Cantonu.

Vedenie Leedsu sa čoskoro ozvalo a problémového Francúza s radosťou predalo za 1,2 milióna libier. Cantona stihol od januára do decembra 1992 streliť za tento klub štrnásť gólov. V Manchestri United ho Alex Ferguson do istej miery skrotil a behom štyri a pol sezóny nastrieľal za “Červených diablov” 82 gólov a pomohol im k štyrom titulom v Premier League.

Zdroj: Goal.com, Wikipedia | Foto: Twitter, YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.