Chelsea spáchala v poslednom období svojej histórie hneď niekoľko nepodarených nákupov. Za veľa peňazí kúpila málo muziky. Nemusíme chodiť až tak ďaleko do histórie, aby sme natrafili na hráčov, ktorí v modrom drese sklamali na plnej čiare.

Kai Havertz za 80 miliónov eur a brankár Kepa Arrizabalaga za rovnakú sumu patria medzi posledné nepodarené prestupy londýnskeho klubu. Kým Havertz sa môže ešte v Chelsea zohrať, aklimatizovať a začať podávať skvelé výkony, Kepu už The Blues nikdy nepredajú za rovnakú cenu, než za akú ho kúpili. Už teraz má trhovú hodnotu na úrovni chabých 15 miliónoch eur! V tomto článku však nebude reč ani o Havertzovi ani o Kepovi, ale o inom prestupovom nepodarku Chelsea.

Danny Drinkwater by mohol byť pokojne v TOP 5 najhorších prestupoch histórie The Blues. Po majstrovskej sezóne v Leicestri za neho Chelsea vysolila 40 miliónov eur, ktoré však nikdy ani zďaleka nedokázal splatiť. 30-ročný záložník odohral za svoj klub len 23 zápasov od roku 2017, kedy prišiel na Stamford Bridge. Drinkwater už blúdil po hosťovaniach v Burnley a naposledy aj v Aston Ville, no ani v jednom klube sa nechytil. Teraz ho čaká ďalšia “hosťovačka” v Turecku. Kasimpasa, ktorá figuruje na 13. mieste tureckej Süperlig ho už onedlho podpíše na polroka. Chelsea sa ho tak aspoň nachvíľu zbaví, pretože zmluvu má až do roku 2022.

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com  | Foto: Twitter