Na Majstrovstvách Európy do devätnásť rokov sa formujú mladé talenty, ktoré o pár rokov môžeme vidieť v mužskom futbale ako najlepších hráčov sveta. Príkladmi sú napríklad Kylian Mbappé či Erling Haaland. Jedným z nich môže byť aj Carney Chukwuemeka, ktorý je najdrahším hráčom na tohtoročných ME do 19 rokov.

Na každom svetovom či európskom turnaji sa nájde hráč, ktorý vyčnieva nad svojimi rovesníkmi. Jedným z nich je Carney Chukwuemeka. 18-ročný Angličan je zaujímavý výkonmi, no i cenovkou. Podľa portálu transfermarkt je jeho trhová hodnota na úrovni 6 miliónov eur, čo je najviac zo všetkých hráčov na turnaji.

Budúca hviezda Aston Villy?

Chukwuemeka v minulej sezóne odohral zápasy za Aston Villu U23, no taktiež aj za „áčko“, za ktoré dokopy odohral 15 zápasov, v ktorých zaznamenal jednu asistenciu. Záložník tak počas celej sezóny zbieral cenné minúty v najlepšej lige na svete, ktoré následne využil a naďalej využíva pri reprezentácii.

Za Anglicko U19 prvýkrát debutoval 2. septembra minulého roku. V deviatich zápasoch strelil štyri góly a na tri prihral. Posledný gól a asistenciu zaznamenal v prvom zápase na tohtoročnom turnaji proti Rakúsku. Významne tak pomohol svojmu tímu k trom bodom.

18-ročnému talentu už o rok končí kontrakt vo Villa Parku. Napriek tomu, vraví sa, že hráč by mal odísť už toto leto. Zamieriť by mal do Borussie Dortmund alebo FC Barcelona.

 

Zdroj: birminghammail.co.uk | Foto: Instagram/chukwuemeka10