Chelsea FC za neho zaplatila 80 miliónov eur a spravila z neho najdrahšieho brankára na svete. Kepa Arrizabalaga však číslami, no najmä výkonmi nepresvedčil a preto je veľká pravdepodobnosť, že Stamford Bridge opustí už behom tohto leta. Nahradiť by ho mohli tieto mená.

 

Nick Pope

Azda najľahšie by mohlo byť pre “The Blues” skompletizovať prestup práve tohto 28-ročného anglického brankára, ktorý pôsobí v Burnley. Jeho trhová hodnota sa totiž pohybuje na úrovni necelých 10 miliónov eur. Komplikáciou by mohla byť zmluva, ktorú má platnú do júna 2023, avšak pár miliónov navyše by mohlo Burnley poľahky presvedčiť. Pope sa už dvakrát predstavil aj v reprezentačnom drese.

Dean Henderson

Tento mladík by bol veľkým prísľubom do budúcna. Problémom je, že rovnako to môže vnímať aj Manchester United, ktorého je Henderson kmeňovým hráčom (aktuálne hosťuje v Sheffield United FC). 23-ročný brankár by sa mohol vrátiť na Old Trafford, kde by sa pobil o miesto jednotky so Španielom Davidom de Geom, ktorý v poslednom období vyprodukoval viacero chýb. Jeho trhová cena je 14,5 milióna eur.

Jan Oblak

Tak pri tomto mene by sme mohli hovoriť o veľkej prestupovej bombe. Slovinský gólman je totiž považovaný za absolútnu svetovú špičku a získať ho do svojich radov by mohlo byť pre Chelsea veľkým sústom. Hovorí sa však, že by mohlo ísť o čiastočnú výmenu s doplatkom a do hlavného mesta Španielska by tak smeroval Kepa Arrizabalaga. Hodnota Slovinca je 80 miliónov eur.

Zdroj: Thesun.co.uk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter