Futbalisti ŠK Slovan Bratislava vedú v Európskej lige UEFA svoju skupinu. Ich výsledky v Európe im však okrem športových úspechov vyniesli aj nemalé množstvo financií, ktoré si doteraz stihli zarobiť.

„Belasí“ najskôr zdolali v domácom zápase Besiktas (4:2). Za túto výhru zinkasovali 570 tisíc eur. Potom prišla senzačná remíza v Brage (2:2), ktorá im na účet priniesla 190 tisíc eur. Ak k tomu pripočítame aj čiastky, ktoré dostali za predošlé kolá, tak si futbalisti úradujúceho slovenského majstra zarobili tento rok v európe už približne 4,5 milióna eur.

V skupine K ich však čakajú ešte 4 stretnutia, kde by si v prípade bodových ziskov mohli prilepšiť ešte viac. Navyše, ak by sa im podarilo postúpiť do vyraďovacej časti z prvého miesta, dostali by rovný milión eur. Ak postúpia z druhej priečky, do klubovej pokladnice pribudne pol milióna eur. V Európe sa tak skutočne oplatí hrať a bude závisieť len od vedenia klubu, či tento už teraz úspešný rok zužitkuje rozumne, aby posunulo klub ešte na vyššiu úroveň.

Zdroj: Uefa.com, Sport24.skFoto: Facebook, Twitter