Od nadmieru úspešnej Olympiády v Pekingu sa v éteri slovenského hokeja skloňuje predovšetkým jedno meno: Juraj Slafkovský. Ten potvrdzuje svoju vynikajúcu fazónu aj na prebiehajúcich Majstrovstvách sveta vo Fínsku, no nie je jediným hviezdnym mladíkom nášho výberu.

Výbornými výkonmi na Majstrovstvách sveta 2022 sa prezentuje len 17-ročný útočník Adam Sýkora. Jeho zaradenie na súpisku slovenského výberu bolo pre mnohých veľkým prekvapením, no trend mladých hráčov sa Slovensku vypláca. To práve potvrdzuje aj Sýkora. Ten oblieka dres HK Nitra, počas sezóny odohral úchvatných 65 zápasov, v ktorých strelil 12 gólov a zaznamenal 10 asistencií. Na 17-ročného tínedžera sú to vskutku slušné čísla.

Sýkora má zatiaľ na Majstrovstvách sveta bilanciu gól + asistencia. Proti Švajčiarsku prihrával na gól Samuelovi Takáčovi, ktorý znižoval na 3-4, v zápase proti Taliansku strelil nádherný gól, keď chirurgicky presnú strelu úžasne umiestnil do ľavého horného roha Bernardovej brány.

Mladý útočník hral dosiaľ v 4 zápasoch na MS, v zostave nefiguroval proti Nemcom a Francúzom. Svoje prednosti a nepopierateľné kvality dokazuje predovšetkým v posledných troch zápasoch. Sýkora je extrémne rýchlym, šikovným a prezieravým hráčom, ktorý robí obrane súpera veľké problémy najmä pri napádaní. Okrem iného má rodák z Piešťan aj skvelé vedenie puku a ťah na bránku.

Jeho vynikajúce výkony si všimli aj experti zo zámoria a Sýkora bude jednoznačne atraktívnou voľbou pre tímy NHL v drafte. Dovtedy však dúfame, že šikovný útočník potiahne ofenzívu nášho mužstva a svojimi výkonmi dostane Slovensko minimálne do štvrťfinále MS.

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Iihf.com | Foto: Instagram/adamsykora_14 (1), (2)