Ernesto Valverde to v Barcelone nemá jednoduché. Hoci si stále drží viac než dvojtretinový podiel víťazstiev vrámci súťažných zápasov na pozícii hlavného manažéra a v oboch sezónach vyhral La Ligu a taktiež ďalšie dve trofeje, neustále je spájaný s možným odchodom. Teraz sa začína oficiálne hovoriť o jeho nástupcovi.

Aj v aktuálnej sezóne je FC Barcelona lídrom domácej súťaže, hoci po 19. kole len o skóre. Rovnako tak bez väčších problém zvládla prejsť cez skupinu smrti v Lige Majstrov a v osemfinále ju čaká SSC Neapol. Valverde však napriek všetkým skutočnostiam nie je práve najobľúbenejšou postavou a mnohí mu vyčítajú nepresvedčivý herný prejav.

Aj preto sa hovorí o jeho možných nástupcoch, pričom v posledných dňoch sa hovorí o jednom skutočne veľkom pojme svetového futbalu. Podľa španielskeho denníka AS vedenie Barcelony čoskoro začne rokovať so Xavim, ktorý v klube pôsobil ako hráč (vrátane akadémie) dlhých dvadsať štyri rokov.

Ten je však v súčasnosti trénerom katarského Al-Sadd, kde donedávna ešte hrával. Vedenie tohto celku ho vraj neplánuje v súčasnosti uvoľniť, no plne rozumie tomu, že Barcelona je Xaviho “skutočný” domov, kde sa raz bude chcieť vrátiť. K tomuto kroku by mohlo dôjsť teoreticky už v najbližších týždňoch, no reálnejšie je to vraj až po uplynutí aktuálne sezóny, hoci oficiálne ešte nie je potvrdené okrem pravidelného kontaktu Xaviho s Barcelonou takmer nič.

Zdroj: Sportblible.com, As.com | Foto: Twitter