Odchod Mareka Hamšíka by sa mohol schýliť k zdarnému koncu už v najbližších dňoch. Aj preto sa vedenie SSC Neapol malo porozhliadať po možnej náhrade. Tú malo nájsť v podobe hráča zo španielskej najvyššej futbalovej súťaže.

Zimné prestupové obdobie síce v Európe skončilo, avšak taliansky celok avizoval že náhradu za slovenského stredopoliara by mal priviesť počas leta. Tou by mal byť Pablo Fornals, ktorý aktuálne oblieka dres španielskeho Villarreal CF.

22-ročný španielsky záložník je ofenzívne ladeným hráčom, ktorý by mohol hrať na podobnej pozícii ako náš “Marekiaro”. V zmluve má výkupnú klauzulu s výškou 30-miliónov eur. Villarrealu však hrozí zostup do nižšej súťaže a v takomto prípade by ho bol zrejme nútený predať aj za menšiu čiastku.

Každopádne, komplikuje sa aj prestup Mareka Hamšíka. Číňania totiž doposiaľ odmietli vyplatiť požadovanú čiastku a trénerovi Carlovi Ancelottimu mala dôjsť trpezlivosť. Existuje teda malá šanca, že slovenský reprezentant ostane aj naďalej v službách talianskeho celku.

Pablo Fornals – góly a asistencie 2018

Zdroj: Football-espana.net | Foto: Twitter | Video: YouTube