Futbalový svet býva nevyspytateľný. V januári 2015 urobila FC Barcelona veľkú chybu, keď pustila jedného z medzičasom najžiadanejších brankárov sveta. Len za 150 tisíc smeroval do Ajaxu, kde sa jeho hodnota vyšplhala postupne až na 45 miliónov eur. Teraz po ňom túžia viaceré kluby, veľkú šancu má mať milánsky Inter.

Možno ste už pochopili, že hovoríme o 25-ročnom kamerunskom brankárovi Andrém Onanovi, ktorý sa stal v lete 2016 jednotkou Ajaxu a do januára tohto roku zaň odchytal cez 200 duelov. Aktuálne si ale odpykáva dištanc za dopingový nález, ktorý mu vyprší v novembri.

Nič to ale nemení na tom, že je oňho aj naďalej veľký záujem. V júni 2022 mu vyprší kontrakt, ktorý podľa dostupných informácií nechce predĺžiť. O jeho služby mali údajne záujem viaceré kluby, teraz je najvážnejším kandidátom na jeho zisk Inter Miláno.

Jeho svätyňu háji 37-ročný Slovinec Samir Handanović už desiatou sezónou. Vzhľadom k veku sa ale netreba čudovať, že dozrel čas na hľadanie náhrady. Práve Onana má byť vhodný kandidát na tento post. Bude v novej sezóne dirigovať defenzívu s našim Milanom Škriniarom práve najzvučnejší africký brankár ostatného obdobia?

Zdroj: Transfermarkt.com, Besoccer.com | Foto: Twitter