Borussia Dortmund vychovala futbalovému svetu novú hviezdu. Jadon Sancho prestúpil do Vestfálska v roku 2017 z Manchestru City za necelých 8 miliónov eur, o štyri roky neskôr ho kúpil Manchester United za viac ako desaťnásobok. 

Dortmund sa musel rozlúčiť s jedným zo svojich najlepších hráčov posledných sezón. Krídelník Jadon Sancho prestúpil do Manchestru United za 85 miliónov eur a tak sa Borussia musela poobzerať po jeho náhrade. Voľba padla na útočníka Donyella Malena, rýchlonohého hráča, ktorý obliekal dres PSV Eindhoven. 22-ročný útočný univerzál prestupuje do Dortmundu za čiastku 30 miliónov eur, no tá mohla byť nižšia, ak by nie neslávne známeho Mina Raiolu.

Agent Holanďana si údajne z prestupovej sumy vyžiadal až 30% podiel, čo činí neuveriteľných 9 miliónov eur. Aj preto boli rokovania medzi nemeckým a holandským klubom zdĺhavé a náročné. Napokon sa však obe strany dohodli a Malen sa sťahuje do Signal Iduna Parku. Zmluvu by mal podpísať do roku 2026. V Holandsku strelil v 81 zápasoch 40 gólov a zaznamenal 18 asistencií.

donyell malen

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter