Rusko je na aktuálnych hokejových Majstrovstvách sveta nabité hviezdami z NHL. Jednou z nich je aj Jevgenij Kuzencov, ktorý háji na klubovej úrovni farby Washingtonu Capitals. Tento svetový útočník ukázal v zápase proti Taliansku veľký charakter!

Ruský hokejový výber deklasoval ten Taliansky 10:0. Obrovský rozdiel medzi kvalitou oboch celkov priznal aj spomínaný ruský útočník. Aj preto sa rozhodol pre veľmi nevídanú vec a to pomôcť jednému z talianskych centrov vyhrávať vhadzovania tým, že ho naučí ako na to.

Ruský reprezentant sa po vysokom víťazstve svojho tímu vyjadril, že v zápase proti Taliansku sa na vhadzovaní viackrát stretol s tým istým hráčom, ktorý nevedel vyhrať buly. „Vravel som mu: Prekríž mi takto svojou hokejkou tú moju. Počúvol ma a urobil tak ako som u povedal. Podarilo sa mu neskôr aj vyhrať zopár vhadzovaní. Videl som ho potom počas stretnutia šťastne sa usmievať.” Rus následne dodal, že rovnako učili starší hráči kedysi jeho samotného, tak nevidí žiadny dôvod na to, prečo by aj on nemohol takto pomôcť niekomu z menej skúsených hokejistov. Skutočne nádherné športové gesto!

Zdroj: Reddit.com | Foto: YouTube, Nhl.com