Ako sa hnev môže zmeniť na pomoc trpiacemu dieťaťu? Písal o tom celý svet, keď Cristiano Ronaldo nahnevane odhodil kapitánsku pásku na zem kvôli neuznanému gólu v závere zápasu Portugalska proti Srbsku. Napokon sa však z toho vyvinul celkom zaujímavý príbeh s pekným koncom.

Neuznaný jasný gól stál Portugalsko 2 body na pôde nepríjemného Srbska v kvalifikačnom zápase o Majstrovstvá sveta v Katare. Hlavný, no najmä postranný rozhodca si v závere zápasu nevšimli, že lopta sa po Ronaldovej strele dostala celým objemom za bránkovú čiaru skôr, ako ju obranca Srbska vykopol spoza čiary. Gól však neuznali a Ronaldo protestne odpochodoval z ihriska. Pritom si ešte odobral kapitánsku pásku z rukáva a nahnevane ju hodil o zem.

Kým v športovom svete sa rodil jeden príbeh, hodená kapitánska páska napísala iný. Po záverečnom hvizde ju totiž zobral z ihriska miestny hasič Djordje Vukicevic a dal ju do dražby. Páska Cristiana Ronalda sa vydražila za slušných 64 000 eur a táto suma bola venovaná na pomoc 6-ročnému chlapcovi, ktorý trpí svalovou atrofiou. Cristiano Ronaldo ani nevedel ako a svojím nahnevaným gestom pomohol malému srbskému chlapcovi.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter