Žeby sa čoskoro dostal na svetovú úroveň ďalší Slovák? V súčasnosti sa zraky slovenských futbalových fanúšikov upierajú čo sa týka európskych veľkoklubov jedine na Milana Škriniara v Interi. No okrem neho máme mladé želiezka v ohni, ktoré sa raz môžu prebojovať do top veľkoklubov.

21-ročný Robert Boženík vo Feyenoorde, 18-ročný Tomáš Suslov v Groningene a 19-ročný David Strelec v Slovane Bratislava. Všetci traja futbalisti majú pred sebou sľubnú budúcnosť, pretože už v tak mladom veku ohurujú a skrývajú v sebe mimoriadny potenciál. Posledný menovaný síce pôsobí v slovenskej lige, no upútal už aj uznávané svetové médiá.

Francúzsky L´Équipe ho vo februári zaradil medzi TOP 50 najväčších futbalových talentov do 20 rokov. Na to, že 19-ročný Slovák pôsobí v domácej súťaži je to mimoriadne unikátny jav, dostať sa do svetovej päťdesiatky. Skauti vo veľkokluboch sú totiž mimoriadne pozorní a sledovať Strelca budú v budúcnosti s istotou. Rodák z Nových Zámkov strelil v tejto sezóne 8 gólov v 22 stretnutiach, ku ktorým pridal 4 asistencie. Na jeho mladý vek je to vskutku solídna štatistika.

david strelec

Podľa portálu Transfermarkt má Strelec trhovú hodnotu 700 000 eur, ktorá sa istotne bude zvyšovať, ak si útočník Slovana udrží svoju fazónu. Tú spoľahlivo dokazoval v mládežníckych kategóriách národných tímov. Za Slovensko U21 strelil v 10 dueloch 5 gólov, v národnom tíme do 19 rokov dal 4 góly v 4 zápasoch a v reprezentácií do 17 rokov skóroval 4-krát v jedenástich dueloch. V stredu 24. marca si Strelec pripísal svoje debutové minúty v seniorskej reprezentácií proti Cypru.

Faktom, že Strelec je skutočne nádejným talentom Slovenska je aj cena Petra Dubovského pre najlepšieho slovenského futbalistu do 21 rokov, ktorú získal na slávnostnom galavečeri Futbalista roka 2020. Všetky tieto aspekty predurčujú útočníkovi Slovenska sľubnú budúcnosť. Šanca, že si ho všimnú skauti popredného veľkoklubu mimoriadne rastie a rásť mu takisto bude aj trhová hodnota. Pretože perspektívnosť a strelecká efektivita sa istotne odrazí aj v náraste jeho ceny. Davidovi držíme palce v jeho sľubne sa rozbiehajúcej kariére.

david strelec

Zdroj: Transfermarkt.com, Soccer.nbcsports.com | Foto: Twitter