Tomáš Tatar začal sezónu 2022-23 striedavo v tretej a štvrtej formaćii New Jersey Devils, zatiaľ čo už behom leta sa pošuškávalo, že jeho kvality nemusia byť tak celkom postačujúce na to, aby hral v tíme prvé husle.

Aktuálne ale minimálne bodovo dokazuje, že v čoskoro 32 rokoch má pred sebou ešte nejakú tú sezónu za morom. Aktuálne je pomerne produktívny, v štrnástich dueloch má deväť bodov. Ak by takúto produktivitu udržal behom celej sezóny, atakoval by svoje najlepšie sezóny.

Tomáš Tatar bol draftovaný ešte v roku 2009 Detroitom zo 60. miesta, a teda, bol voľbou z 2. kola. V tom čase patril tento klub k špičke súťaže a odchovanec dubnického hokeja, ktorý následne napredoval aj v Trenčíne, to nemal za morom jednoduché.

V druhej sezóne odohral v NHL deväť duelov, v tretej sa tento počet zvýšil na osemnásť. Až v sezóne 2013-14 sa presadil naplno a s 56 bodmi bol tretím najproduktívnejším hráčom klubu po legendách Zetterbergovi a Dacjukovi. Kariérne maximum si spravil v sezóne 2019-20, keď získal 61 bodov.

Ak by si aktuálnu produktivitu udržal do konca sezóny, mohol by získať 53 bodov, čo by bola jeho štvrtá najlepšia sezóna v zámorí. Nechajme sa teda prekvapiť, ako sa mu bude dariť. Ako najbližšia méta, ktorá by ho mohla aktuálne motivovať, je pokorenie 200-gólovej hranice v NHL.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tomas Tatar (trto90) (@tomastatar90)

Zdroj: Športový Magazín, Eliteprospects | Foto: Instagram