Nie tak dávno sa uskutočnili Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji v kategórii do 20 rokov, na ktorých sa predstavilo aj Slovensko. veľa ľudí vtedy zarazil fakt, že sa do záverečnej nominácie nedostal Martin Chromiak. Ako sa ukazuje, zjavne to bolo chybou. 

Stále len 17-ročný mladík nastupoval pravidelne v drese Dukla Trenčín v Tipsport lige. Potom však kroky Martina Chromiaka smerovali do zámorskej OHL, kde mal v drese Kingston Frontenacs skutočne parádny štart a naplno sa uchopil svojej príležitosti. Veď v 14 zápasoch nazbieral 19 bodov (8 + 11) a to nie je všetko.

Slovenského hokejista je aktuálne podľa sportsnet.ca na 31. mieste draftu NHL, čo znamená, že by mohol byť niektorým z tímov draftovaný už v 1. kole. Spomínaný zámorský web uvádza, že ak by začal svoju sezónu v Kingston Frontenacs, tak by mohol byť v tomto rebríčku ešte vyššie. Slovák podľa odborníkov vyniká svojím hokejovým myslením, ktoré skvele dopĺňa jeho rýchlosť a zručnosť. Slovensko by tak mohlo mať od roku 2013 (Marko Daňo draftovaný z 27. miesta Columbusom Blue Jackets) konečne hokejistu, ktorý by bol draftovaný už v 1. kole draftu NHL.

Zdroj: Sportsnet.ca, Twitter, Eliteprospects.com | Foto: Twitter