Po LOH 2020, ktoré sa budú konať v Tokiu napokon až v lete 2021, nasledujú tie parížske v roku 2024. Na nich budú do programu zaradené aj štyri nové športy, avšak mnohí si určite myslia, že existujú aj atraktívnejšie, alebo minimálne lepšie športy, ktoré by si takúto pozornosť zaslúžili.

Medzinárodná olympijská federácia potvrdila, že do programu LOH 2024 budú zaradené aj športové lezenie, surfovanie, skateboarding a dokonca breakdance. Všetky tieto športy sú možno zaujímavé pre určitú časť publika, no až na lezenie v nich opäť bude rozhodovať najmä subjektívny názor rozhodcov.

Minimálne do roku 2028 teda s určitosťou neuvidíme na najprestížnejšom športovom podujatí sveta, ktorého sa zúčastňuje cez 10 tisíc športovcov z viac ako 200 krajín sveta také športy, akými sú florbal, šípky, snooker, plážový futbal, futsal či bowling, ktoré majú stále viac fanúšikov, a rozhodujú v nich len samotné výkony jednotlivých aktérov. Čo si o tom myslíte, a ktoré športové disciplíny by ste radi videli v budúcnosti na olympiáde vy?

Zdroj: Olympic.org, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter