Anglická Premier League je súťažou, ktorá má spomedzi TOP futbalových líg najvyšší podiel zahraničných futbalistov. V týchto chvíľach má 20 účastníkov na súpiskách 512 hráčov, z toho je až 340 z iných krajín, než z Anglicka. Je to 66,4%.

Dokázali by ste si tipnúť, z koľkých rozličných štátov pochádzajú futbalisti v Premier League? Ak ste si tipli číslo 60, mali ste pravdu. Skutočne hráči až z takého ohromného počtu krajín z celého sveta obliekajú dresy celkov z Premier League.

Samozrejme, najviac je domácich Angličanov (172). Legionárom kraľujú Francúzi (32), viac ako 20-členné zastúpenie má aj Brazília (30), Španielsko a Portugalsko (po 24). Možno vás prekvapia počty ako 19 Škótov, 7 Američanov, 6 Nórov či 5 Jamajčanov.

Naopak, z popredných futbalových krajín to do Premier League veľmi netiahne hráčov z Argentíny (10) či Talianska (5). V súťaži je len jediný Mexičan, no hráča majú aj také štáty ako Irán, Čierna Hora, Grenada alebo dokonca Montserrat. Slovensko aj Česko majú po dvoch futbalistoch.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tomáš Souček (@tomassoucek28)

Zdroj: Transfermarkt | Foto: Instagram/Cristiano, Instagram/Jorginho