MŠK Žilina začala v pondelok 13. júna prípravu na nasledujúci ročník 2022/23 pod vedením nového trénera Jaroslava Hyneka. Český rodák hovoril na svojom prvom tréningu o svojich pocitoch, cieľoch či príprave. O zmenách v kádri nepadlo ani slovo.

Žilina odštartovala prípravu už aj s trénerom Hynekom, ktorý bol oficiálne predstavený ešte 31. mája. Český rodák vystriedal Ivana Beláka, ktorý však bol len dočasnou náhradou za Petra Černáka. Ten predstavy vedenia nenaplnil a tak vo svojej funkcii skončil. Mužstvo pod jeho vedením figurovalo na 6. mieste v skupine o titul, v ktorej nezvíťazilo ani raz. Netreba však všetko hádzať na triko trénera. Prestupová politika Žiliny je fanúšikom dobre známa. Tí lepší odišli. Černák tak musel pracovať s prevažne mladými hráčmi, ktorí ešte len tento rok úspešne zmaturovali.

Chcú sa vrátiť k tomu, čo ich zdobilo

„Hlavne sa musíme skonsolidovať a zmeniť smer toho, čo sme produkovali na jar. Potrebujeme sa vrátiť silnejší a na koľaje, ktoré nás zdobili a v čom sme boli silní,“ povedal pre oficiálny web klubu športový manažér Karol Belaník. Už 29. mája v rozhovore naznačil, že potrebuje nový impulz v podobe nového trénera. Jaroslav Hynek tak má za úlohu vrátiť hráčom sebavedomie a potrebnú motiváciu, ktorá im podľa slov Belaníka chýbala.

Na prvom tréningu mal Hynek k dispozícii 23 hráčov a 3 brankárov. U nového trénera ma šancu každý: „Každý hráč si vytvára svoju štartovaciu čiaru. Pre mňa, tým, že ich detailne nepoznám, stojí každý na rovnakej čiare. Viem však, ktorí hráči sú pre družstvo dôležití a silní a ktorí potrebujú refrešnúť. Príležitosť majú všetci, tobôž keď ešte chýbajú reprezentanti, tak sa môžu ukázať hráči z B-tímu či navrátilci z hosťovaní. Kvalitu majú aj títo chalani, ktorí boli ťahúňmi tímov mimo. Sú to naši hráči a ja by som sa na každého rád pozrel. To je otázka najbližších týždňov, ako to celé vypáli,“ povedal pre oficiálny web klubu tréner Hynek.

Tým, že pozná históriu klubu, základný ciel je jasný: „Myslím si, že všetci si uvedomujeme, kam Žilina patrí, kam chceme patriť. To by sa meniť nemalo. Samozrejme, mužstvo si prešlo zmenami v minulej sezóne, teraz ho my budeme spoznávať a prípadne ho dopĺňať, ciele nám potom z tohto postupne vyplynú.“

Žilinčania odohrajú štyri prípravné zápasy. Sily si zmerajú s Podbrezovou, Karvinou, Olomoucom a Ostravou. Tréner bude vyžadovať maximum: „Príprava je krátka, zápasov je málo. Preto je veľmi dôležité, aby sme v tomto krátkom období odviedli čo maximálne efektívnu robotu. Samozrejme, objem bude výrazne vyšší, chalani musia ten objem odbehať a zapracovať na sebe. Naši kondiční tréneri majú dobré skúsenosti, preto im dôverujem.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený MŠK Žilina (@mskzilina)

zdroj: mskzilina.sk | Foto:Facebook/mskzilina