Blíži sa nám 21. svetový šampionát, ktorého dejiskom bude Rusko. Predstaví sa na ňom v ostatných rokoch tradičných tridsaťdva krajín. Konfederácia CONMEBOL ale žiada, aby to bolo naposledy.

Prezident juhoamerického futbalového zväzu CONMEBOL Alejandro Dominguez poslal šéfovi FIFA oficiálnu žiadosť podpísanú všetkými desiatimi členmi. V nej stojí, aby sa už v Katare 2022 hralo novým formátom, a to so 48 účastníkmi. Tento model je síce schválený, no až na rok 2026.

Sám prezident FIFA Gianni Infantino je veľkým zástancom expandovania šampionátu, čo sa počtu zúčastnených krajín týka. Či sa však k Juhoameričanom pridajú aj ďalšie konfederácie, a či FIFA svoje stanovisko prehodnotí, ostáva otázkou. V každom prípade v neprospech tejto žiadosti hovorí fakt, že samotný šampionát v Katare je vinou extrémnych teplôt presunutý na netradičný termín (november – december). Zároveň je plánovaný tak, aby trvalo o tri dni kratšie. Nový model totižto počíta so šestnástimi duelmi navyše.

Gianni Infantino

CONMEBOL má v súčasnosti štyri miestenky na šampionát, piaty tím hrá baráž. Po novom sa počíta pre túto konfederáciu s dvomi krajinami navyše.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.