Ako ste zrejme postrehli, kompetentní vo FIFE na čele s jej prezidentom Giannim Infantinom reálne uvažujú o tom, že by sa svetový šampionát hral každé dva roky. Na to väčšina fanúšikov reagovala negatívne, zatiaľ čo prezident UEFA Alesandr Čeferin sa vyjadril, že európske krajiny budú každý druhý šampionát ignorovať.

Ak sa nad tým zamyslíme, tak by sa to zrejme dalo, avšak museli by sa výrazne skrátiť kvalifikačné cykly, vyškrtla by sa Liga Národov a domáce či európske súťaže by museli tiež prijať isté opatrenia. Avšak, aj tak by hrozilo, že sa týmto futbalovým sviatkom fanúšik presýti a podobne, ako na MS v hokeji, niektorí hráči nebudú chodiť reprezentovať zakaždým.

Názor na situáciu prezentoval ale aj nový kapitán a legenda FC Barcelony Sergio Busquets. 33-ročný stredopoliar, ktorý si prešiel La Masiou i B-tímom, má dnes na konte už cez 600 štartov za Áčko a navzdory veľkej konkurencii i 129 reprezentačných štartov za svoju krajinu.

Okrem toho má avšak aj jasný názor na pridanie ďalších MS vo futbale: „Oni chcú viac európskych šampionátov, viac svetových šampionátov, viac majstrovstiev sveta klubov, viac ligových stretnutí, chcú pridať zápasy do každej súťaže. Avšak, nastane moment, kedy hráči vybuchnú.“ 

Zdroj | Foto: Twitter