21. svetový šampionát sa začne stretnutím medzi domácim Ruskom a Saudskou Arábiou vo štvrtok 14. júna, pričom v týchto dňoch majú tréneri jednotlivých reprezentačných výberov neľahkú úlohu. Musia rozhodnúť, ktorých futbalistov povolajú do Ruska.

Vedenie FIFA už 8. februára vo svojom oficiálnom vyhlásení zdelilo, že všetkých tridsaťdva trénerov musí do 14. mája oznámiť predbežné, maximálne 35-členné nominácie. Posledný krok musí byť učinený najneskôr v pondelok 4. júna, teda desať dní pred zahájením podujatia.

4. júna teda budeme poznať 23-členné nominácie všetkých zúčastnených krajín. Niektoré výbery sa ale podelia s médiami o svojich verdiktoch už skôr. Brazílsky tréner Tite nebude menovať predbežný zoznam a hneď 14. mája zverejní finálnu nomináciu, poponáhľa sa aj Gareth Southgate. Tréner anglického výberu oznámi svoje finálne rozhodnutie v stredu 16. mája.

>>> MS vo futbale 2018: Kompletný rozpis zápasov a všetky potrebné informácie <<<

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.