Slovenská hokejová reprezentácia už pricestovala do dejiska Majstrovstiev sveta v hokeji, ktoré sa tento rok budú konať v Lotyšsku. Nominácia trénera Craiga Ramsaya je dávno známa a my sme sa skúsili pozrieť nato, ktorí hráči by mali byť ťahúňmi nášho mužstva.

 

Július Hudáček

Skúsený brankár má za sebou viacero šampionátov a patrí k najskúsenejším členom slovenského reprezentačného výberu. Práve aj od jeho výkonov bude určite závisieť prípadný úspech, či neúspech Slovákov na MS 2021.

Marek Ďaloga

Najskúsenejší hokejista našej zostavy a najväčšou pravdepodobnosťou aj kapitán Slovenska na Svetovom šampionáte v Rige. Skvelý korčuliar, ktorý vie fantasticky podporiť útok dokáže neraz poriadne podkúriť súperom. Čakáme od neho 100% výkony na oboch stranách klziska.

Martin Gernát

Svojho času to skúšal aj v Národnej hokejovej lige, kde sa však nepresadil. Uplynulá sezóna však pre neho bola životnou a v drese Třinca nazbieral v 50 zápasoch až 41 bodov, čo je na obrancu fantastická vizitka. Ak si svoju formu prenesie aj do reprezentačného dresu, mal by byť jedným z najlepších hráčov nášho mužstva.

Peter Cehlárik a Marek Hrivík

Zámerne sme ich do tohto zoznamu dali spolu. Táto dvojica zažila excelentnú sezónu v drese Leksands IF. Hrivík sa stal dokonca najproduktívnejším hokejistom tejto sezóny v rámci švédskej najvyššej hokejovej súťaže. Obaja budú na s istotou tvoriť hlavnú ofenzívnu silu Slovenska a bude len na trénerovi, ktorí hokejista ich doplní v elitnej formácii.

Cehlárik sa v NHL neusadil, avšak ukázal že je skvelým útočníkom

Pavol Skalický

Tento 25-ročný hokejista len nedávno oslávil zisk titulu vo fínskej najvyššej hokejovej lige, kde strelil v rámci základnej časti úctyhodných 20 gólov. Práve góly od neho budeme čakať aj v slovenskom drese a mal by sa zaradiť medzi ofenzívnych lídrov nášho tímu.

Marián Studenič a Róbert Lantoši

Naše jediné ofenzívne zámorské posily by mali taktiež patriť k tomu lepšiemu zo slovenských útočných radov. Prvý menovaný nabral sebavedomie, keď si v tejto sezóne odbil debut v NHL. Lantoši zasa disponuje perfektnou rýchlosťou, ktorá môže narobiť v obrane súpera poriadny prievan.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Facebook/Hockey Slovakia