Žeby sa v najbližších rokoch začalo do seniorskej reprezentácie Slovenska tlačiť čoraz viac mladých talentov? Už počas decembrových Majstrovstiev sveta hokejistov do 20 rokov sa v našom tíme objavilo trio 16-ročných hráčov. Trend sa môže preniesť aj do seniorskej repre.

Generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan, oznámil prvé novinky čo sa týka nášho tímu v súvislosti s tohtoročnými Majstrovstvami sveta. Nepríjemnou správou je, že na tohtosezónnu hokejovú udalosť roka nebude môcť naša repre počítať s trojicou zranených hráčov.

“Už teraz vieme, že sa na MS nepredstaví Libor Hudáček, ktorý je dlhodobo zranený. Včera som telefonoval s Máriom Lunterom, ktorý ja na dva mesiace zranený a tiež s ním asi nebudeme môcť počítať. Je to však ešte otvorené. Pre zranenie vynechá ďalšie MS Peter Čerešňák, má v tom veľkú smolu,” citoval portál Hockey Slovakia Šatana. Okrem toho však Oto Hasčák, skaut reprezentácie pre tento rok, prezradil mená troch vychádzajúcich mladých talentov, ktoré by sa mohli na MS v Lotyšsku predstaviť.

Ide o 17-ročného obrancu Nitry Šimona Nemca, 20-ročného obrancu Michaloviec Dávida Mudráka a do prípravy bude s veľkou pravdepodobnosťou povolaný aj 17-ročný útočník TPS Turku do 20 rokov, Juraj Slafkovský. Všetci traja mladíci sa predstavili aj na uplynulých MS do 20 rokov v Kanade, kde za sebou zanechali mimoriadne dobrý dojem. Šancu na reprezentačný dres rozhodne majú.

slafkovsky

Zdroj: Hockeyslovakia.sk | Foto: Twitter Instagram/_slafkovsky_/liborhudacek79