Liverpool zažíva posledné dve sezóny parádnu jazdu. Tréner Jürgen Klopp priniesol do červenej časti Merseyside ligový titul po 30 rokoch. Hviezdny tím s charizmatickým trénerom však má v tejto sezóne na dosah zaujímavé rekordy najvyššej anglickej súťaže.

Najviac bodov v jednej sezóne

Doterajší rekord drží v tejto štatistike Manchester City, ktorý v sezóne 2017/18 dosiahol métu 100 bodov. Tím trénera Kloppa si však tento rekord môže uchmatnúť pre seba, keďže v zostávajúcich 7 dueloch môžu dosiahnuť neuveriteľných 107 bodov. To by však museli vyhrať všetky zápasy, avšak to ani nemusia. Dovoliť si môžu aj 2 prehry.

Najväčší náskok na 2. miesto

Tento rekord má Liverpool naozaj blízko. Tím Pepa Guardiolu totiž v spomínanej sezóne 2017/18 vyhral ligu s náskokom 19 bodov na druhý Manchester United. Momentálne má Liverpool 23 bodový náskok na City.

liverpool tím

Najviac výhier v jednej sezóne

Ďalší z rekordov, ktoré doteraz drží Manchester City a LFC si ho môže uchmatnúť je počet víťazstiev v sezóne. “Citizens” ich zaknihovali 32 v minulej sezóne, Liverpool ich má v tejto na svojom konte 28. Matematika je jasná.

Najviac výhier na domácej pôde

V histórií Premier League ešte nikto nikdy nevyhral všetkých 19 domácich duelov v sezóne. Trom klubom sa podarilo zaknihovať 18 výhier, no ak “The Reds” porazí Aston Villu, Burnley a Chelsea, stanú sa prvým klubom, ktorému sa podarí dosiahnuť tento úchvatný rekord.

Najviac výhier na hosťujúcom ihrisku

16 je číslo, ktoré svieti v tejto štatistike. Liverpoolu sa v tejto sezóne podarilo vyhrať 12 z 15 duelov vonku, čo teda znamená, že síce tento rekord neprekonajú, no môžu ho vyrovnať. To však nebude ľahká úloha. V zostávajúcich vonkajších zápasoch sa tím okolo Salaha predstaví na ihrisku Man City, Newcastlu, Brightonu a Arsenalu.

liverpool titul

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter